Ekosegregacja

Pozostałe artykuły


Śledź nas na:


Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco

Powiązane wpisy

Rodzaje kominków – jaki będzie najlepszy?

Dodano: 2016-07-17 Przez: admin


 
Kominek w salonie nie tylko pięknie wygląda, ale również pozwala na stworzenie przyjemnej atmosfery i zmniejszenie kosztów związanych z sezonowym ogrzewaniem. Dzisiaj zakupienie kominka to żaden problem, jaki jednak wybrać rodzaj, aby sprawdził się najlepiej?
 
Kominek otwarty
To tradycyjny kominek służący do ogrzewania salonów czy kuchni. Dzisiaj jednak już rzadko spotykany, ponieważ ze względu na swoje nieosłonięte palenisko nie tylko jest mniej bezpieczny, ale również ma niszą wydajność, ponieważ większość ciepła wylatuje z niego przez szyb kominowy, natomiast w pomieszczeniu pozostaje tylko około 20%.
 
Kominek z wkładem powietrznym
Dzisiaj to najbardziej popularny rodzaj kominków – wyposażony w specjalny wkład wykonany z żeliwa oraz w szybę żaroodporną, która wytrzymuje bardzo wysokie temperatury. Kominki te przekazują znacznie więcej ciepła do pomieszczenia – nawet około 70-80%
 
Kominki z wkładem tego rodzaju mogą być także podłączone do systemu rozprowadzania powietrza (DGP), który za pomocą przewodów doprowadza je do innych pomieszczeń w domu.
 
Kominek z płaszczem wodnym
To dość drogi typ kominka, który pozwala na podłączenie do instalacji centralnego ogrzewania. Podgrzewa wodę, która przepływa przez rurę położoną nad paleniskiem. Woda ta następnie transportowana jest do grzejników C.O. w całym domu. Kominek z płaszczem wodnym może też służyć od ogrzewania wody użytkowej przepływowo lub z użyciem zasobnika pojemnościowego.
 
Piec wolnostojący
Najczęściej zbudowany z żeliwa, dobra alternatywa dla kominka z wkładem, ponieważ nie m wtedy potrzeby wykonania obudowy. Należy tylko odpowiednio wykończyć podłoże pod piecem oraz podłączyć go do przewodu kominowego do odprowadzania dymu.
 
Gdy szukasz dla siebie dobrego kominka lub pieca, adresy firm oferujących tego rodzaju wyposażenie znajdziesz on-line. Wpisz do wyszukiwarki słowa „kominki warszawa”, aby natychmiast zapoznać się z dostępnymi ofertami i wybrać dla ciebie odpowiednią. Pamiętaj o tym, że ważne jest nie tylko dobranie odpowiedniego modelu wkładu lub pieca, ale również jego fachowy montaż.
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy